Novinky

 

 

 

Dne 23. a 24. června se v naší honitbě na Kosové uskutečnily BZ a LZ pro malá plemena. Na BZ startovalo 18 pejsků, na LZ 13 pejsků, všichni uspěli ... blahopřejeme. Několik ilustračních obrázků ...

 

Sbor rozhodčích

Naši trubači

 

Relax po absolvování disciplín

 

Nástup, zahájení zkoušek

 

Vítězka BZ

 

 

 

Vítěz LZ

 

 

 _________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

________________________________________________________________________________

 

Naše Herta na Všestranných zkouškách

 

     Ve dnech 22. a 23. října 2011 se v honitbě MS Nové Syrovice konaly všestranné zkoušky O putovní pohár hejtmana kraje Vysočina, VII. ročník. Naši krátkosrstou ohařku, Hertu z Týnce, jsme na tyto zkoušky přihlásili, poctivě trénovali a v sobotu ráno nastoupili plni očekávání, s mírnou trémou na zahájení. To bylo velmi slavnostní, v zámeckých konírnách v Moravských Budějovicích. Nastoupilo 18 ohařů a 6 zástupců malých plemen. 
     Po vylosování startovacích čísel zkoušky začaly. První disciplína - ohrádka – přinášení lišky přes překážku – se nám celkem povedla, i když při nácviku ji většinou Herta vypracovala precizněji. Klid na stanovišti v lese byl naprosto bezchybný, Herta se ani nehnula. Poté následovala šoulačka, kde se nám příliš nedařilo – Herta se krátce po začátku šoulání odložila sama – snad to chtěla mít rychleji za sebou, nebo nevím, co ji k tomu vedlo, mě to trochu rozhodilo, no ale nedá se nic dělat, přivolám ji a pokračujeme, zbytek šoulačky už byl pěkný. Při příchodu k rozhodčím očekávám jejich verdikt, snad to nebudou považovat za příliš velkou chybu. Ovšem úsměv mi zmrzl na rtech, když mi vyhlásili známku 1 :-(  No to je síla, hned první den jsme ztratili naději na umístění v 1. ceně. Moje zklamání bylo příliš velké a zadržet slzy bylo pro mě těžké. Ale musíme pokračovat, teď už jde jen o to, zkoušky dokončit a nenechat se vyvézt z míry natolik, abychom vypadli. Moje milá Herynka však už pracovala krásně a sbírala samé čtyřky, pár drobných chybiček se do naší práce vloudilo ještě na velkém poli –  Herča byla příliš temperamentní, chtivá práce a zasloužila si známku 3 z poslušnosti. Potom jsme pokračovali u vody – v tomto ročním období velmi studené, ale to Herči nevadí, vše splní tak, jak se očekává, jen při přinášení kachny jsem neměla dost velkou trpělivost čekat na to, až si dosedne, kachnu jsem ji rychle vzala a padla známka 3. Po splnění poslední disciplíny mi opravdu spadl kámen ze srdce – dokázali jsme to, Herynka je všestranný ohař!!! Mám velkou radost, i když jsme ve II. ceně. 
     Podle výsledkové listiny jsem zjistila, že naše Herynka byla nejmladší účastnice zkoušek, která je dokončila. Je opravdu velmi šikovná. Příští rok bude starší, ještě zmoudří a to už zkoušky jistě dokončíme v první ceně. 
     Při závěrečném slavnostním ceremoniálu jsem byla velmi dojatá štěstím při slavnostních fanfárách na počest naší Herty. Děkuji Trubačům od Luže  :-) 
     Také patří poděkovat všem, kteří tyto náročné zkoušky připravili. Všem syrovským myslivcům, kteří ve svém volném čase, v chladném počasí běhali po lese a po poli a připravovali vhodný terén pro zkoušky, všem těm, kteří se v kuchyni starali o to, aby všichni dostali kvalitní občerstvení a všem, kteří se starali o zdárný průběh zkoušek. Pokud se náhodou najdou někteří nespokojení jedinci, kteří budou různé věci na zkouškách kritizovat, stačí jim vzkázat: zkuste takové zkoušky připravit! 
     
 
                                                                                                 Jana Velebová

 

______________________________________________________________________________________________________________

 

Rok 2011

Nezahálíme, velkou část našich aktivit tvoří útulek pro ztracená a opuštěná zvířata v Lukově.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

______________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Naše výcvikové středisko připravuje výcvikové tábory (víkendové a týdenní) se zaměřením na:

1. základní výcvik:
sedni, lehni, odložení, vodění na řemeni, vodění na volno u nohy a přivolání

 

Tento výcvik je vhodný pro všechny mladé psy a začínající psovody.

2. zaměření na dosled spárkaté zvěře:
příprava na zkoušky: barvářské, lesní, barvářské zkoušky honičů, honičské zkoušky, částečně na všestranné zkoušky.
V tomto kurzu se zaměřujeme na disciplíny: pobarvená stopa, šlapaná stopa, seznámení s černou zvěří (ostrost a ochota k práci), šoulačka – následování, hledání, nahánění zvěře z houštin, klid na stanovišti, chování u kusu spárkaté zvěře.

 

 
3. Vyhledání, dohledání drobné a škodné zvěře
 

Příprava na zkoušky: zkoušky vloh, podzimní zkoušky, speciální zkoušky z vodní práce a částečně lesní a všestranné zkoušky. Disciplíny: aport (kombinace – hravý – parforzní), hledání, vystavování, postupování, klid před zvěří srstnatou, pernatou, klid po výstřelu, stopa zvěře.

 

 
 

 

 

Výcvikové akce:
     

- víkendové jsou zaměřeny na základní poslušnost, na případné zkoušky vloh...
- týdenní tábor je zaměřen na výcvik disciplín BZ a LZ. BZ i LZ, které je možné během nadcházejícího víkendu absolvovat.
Na všem se domluvíme, bude záležet na konkrétních psech.
 
Ubytování můžeme poskytnout na hájence přímo v honitbě. Jde o honitbu Kosovou, okolí Moravských Budějovic, když se nebude zrovna cvičit, jistě zde najdete jinou zábavu - procházky do přírody atp.
Další info na tel.: 604 467 244